Bylinný korejský ženšenový čaj Kombe 20ks

Granulovaný čaj Kombe s unikátním složením je ideální nejen pro všechny milovníky zdravého životního stylu. Je přirozeně bezlepkový, bez přídavku barviv a konzervačních látek a neobsahuje umělá aroma.

Naše cena:

323 Kč (s DPH)
281 Kč ( bez DPH)


Objednací číslo:k1243
Dostupnost: ihned k odeslání

Více o produktu

Mohu se předávkovat čajem Kombe?
Doporučujeme dodržovat doporučené dávkování. To znamená, že maximální dávka jsou 3 čajové sáčky denně.

Užívám i jiné bylinné preparáty, mohu užívat současně i čaj Kombe?
Nebyly popsány žádné interakce, kromě kombinace s ředkví setou a kýchavicí černou. Také je dobré mít na paměti, že společné užívání ženšenu s kávou může zvýšit účinky kávy. Nedoporučujeme konzumovat společně s černým a zeleným čajem.

Mohou čaj Kombe užívat děti?
Dle doporučení Státního zdravotního ústavu není doporučeno dětem, což obecně znamená, není doporučeno dětem do 12 let. Osoby starší 12 let mohou užívat čaj Kombe dle doporučeného dávkování. Nicméně, v Koreji ženšenové přípravky běžně užívají i děti od 3 let jen v poloviční dávce. Což v případě čaje Kombe znamená rozpuštění poloviny sáčku v 80 ml teplé nebo studené vody.

Při rozpouštění obsahu sáčku vzniká na povrchu pěna, je to v pořádku?
Ženšen obsahuje saponiny. Jsou to účinné látky, které zajišťují čaji Kombe jeho unikátní vlastnosti. Slovo saponin vzniklo z latinského slova „sapo“, což v překladu znamená mýdlo. Tento název vznikl na základě vlastnosti, které saponiny vykazují, tj. že jejich roztoky pění. Jednoduše řečeno, jestli se vám vytvoří při rozpouštění sáčku Kombe na povrchu pěna, je to důkazem vysokého obsahu účinných látek – saponinů.

Na krabičce je uvedeno, že čaj Kombe obsahuje 88% glukózy. Co to znamená?
Při výrobě jakýchkoli léčivých přípravků nebo doplňků stravy se používají kromě účinných látek také pomocné látky. Hlavní funkcí pomocných látek je umožnit výrobu a podávání přípravku. Jejich množství se VŽDY pohybuje v rozmezí 75 -95% obsahu celé tablety, kapsle, granulátu. Bez pomocných látek by nebylo možné vytvořit žádnou lékovou formu.
Čaj Kombe obsahuje jedinou pomocnou látku, což je v tomto případě glukóza. Nesmírnou výhodou Kombe je, že neobsahuje žádné jiné konzervanty, barviva, umělé aroma ani lepek.

Čaj Kombe obsahuje 10 % extrakt ženšenu, což znamená, že každý sáček (sáček obsahuje 3 g čaje) obsahuje 300 mg účinných látek ženšenu.
Jen pro srovnání, když si koupíte léčivý přípravek proti bolesti (např. ibuprofen), v tomto léčivém přípravku je obsaženo 200 mg účinné látky.

Navíc čaj Kombe obsahuje 2% extrakt z plodů jujuby. Toto zdánlivě malé číslo znamená, že v každém sáčku čaje Kombe je 60mg účinných látek jujuby.

Mohu si dát šálek Kombe i večer?
Rozhodně ano. I když ženšen dodává energii a má povzbudivé účinky, nejsou to účinky, které vykazuje káva nebo čaj. Kombe Vám zvýší chuť k životu, dodá pozitivní energii, rozsvítí vaše vnitřní světlo. To nemá žádný vliv na usínání, či klidný spánek.

Jak dlouho mohu užívat Kombe?
Čaj Kombe můžete užívat celoročně. Byly prokázané jeho blahodárné účinky při dlouhodobém podání související s nižším výskytem různých civilizačních onemocnění, jako jsou různé nádorové choroby, kardiovaskulární nemoci, či jiná onemocnění vznikající v důsledku ustavičného stresu. Nepřekračujte však denní doporučenou dávku, což znamená maximálně 3 sáčky denně.

Na trhu se prodávají i levnější extrakty ze ženšenu, podle čeho mám vybírat?
Na českém trhu se prodává množství různých ženšenových přípravků. Důležité při posouzení jejich kvality je:
• Nejkvalitnější ženšen je červený korejský ženšen.
• Stáří kořenů ženšenu by mělo být 6 let, protože tyto kořeny obsahují nejvíce účinných látek.
• Měl by obsahovat 40-70mg/g účinných látek – saponinů.
• Dalším indikátorem je cena. Vzhledem k tomu, že je možné vypěstovat jen omezené množství kvalitního ženšenu, ženšenové přípravky nejsou levné. Levné cenové nabídky vyvolávají významné pochybnosti o kvalitě ženšenového přípravku. Jednoduše řečeno, žádná sleva není zadarmo.

Jaké množství saponinů by měl obsahovat kvalitní ženšenový přípravek?
Měl by obsahovat 40-70mg/g účinných látek – saponinů. Nesmí to být méně ani více. Jedním z reklamních triků některých výrobců je snaha přesvědčit zákazníky o kvalitě produktu na základě vysokého obsahu saponinů. V těchto případech je velmi pravděpodobné, že produkty byly vyrobeny hlavně z vedlejších kořenů a postranních kořínků, jinými slovy řečeno z odpadových materiálů původního kořene. Méně je někdy více.
Čaj Kombe obsahuje 70mg/g saponinů, což znamená, že vykazuje vědecky potvrzené léčebné účinky s dobrým bezpečnostním profilem přípravku.

Jak chutná ženšen?
Ženšenový kořen má příjemné a velmi specifické aroma s typickou temperamentní a hlubokou chutí. Během ochutnávek, které jsme prováděli v Zootích výdejnách, jsme často slyšely slova: zemitý, lesní, buket dubových sudů, medový, s příchutí javorového sirupu… Většina lidí, která jej ochutnala poprvé, byla příjemně překvapena, že i zdravé věci mohou chutnat lahodně.

Mohu mít na ženšen alergickou reakci?
Ženšen sám o sobě vykazuje anti-alergenní účinky, takže by naopak mohl zmírnit projevy některých alergií. Do této chvíle není v žádné odborné literatuře a výzkumu popsána žádná alergie na ženšen.

Jaká má být teplota vody při přípravě Kombe?
Voda by neměla být vroucí. Je to proto, že v sáčku Kombe jsou již hotové účinné látky získané dlouhou a pracnou extrakcí z kořenů. Tudíž je potřeba je pouze rozpustit v teplé nebo studené vodě.

Objednací číslo: k1243
Výrobce: Kombe
Kategorie: Bylinné (bylinkové) čaje
Dostupnost: ihned k odeslání