Cordyceps CS-4 Myco medica 90tbl.

Cordyceps (housenice čínská) patří k nejcennějším houbám čínské medicíny. Zvolte ideální poměr polysacharidů, cordycepinu, D-manitolu a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky. Cordyceps sinensis Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě

Naše cena:

690 Kč (s DPH)
600 Kč ( bez DPH)


Objednací číslo:BL-2065
Dostupnost: ihned k odeslání

Více o produktu

Na základě nařízení EU č. 1924/2006, které je platné od 14.12.2012, nesmíme uvádět informace o pozitivních potažmo léčebných účincích doplňků stravy a jejich vlivu na organizmus. Pokud se chcete o cordycepsu dozvědět více, zde je odkaz na informativní článek https://www.bylinnalekarna.cz/cordyceps-housenice-cinska-375

Ideální složení, maximální síla a účinnost:

Cordyceps (housenice čínská, Cordyceps sinensis) patřil ve starověké Číně a Tibetu k nejcennějším houbám využívaným k harmonizaci duše i těla. Tato cizopasná houba je bohatým zdrojem betaglukanů, minerálů, stopových prvků i vitamínů.

Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z mycelia (podhoubí) cordycepsu v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

    30 % polysacharidů (min. 300mg/g)
    10 % D-manitolu (kyselina cordycepsová)
    0,2 % adenosinu (cordycepin)

 
Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových kapslích
 
Složení v 1 kapsli:
Cordyceps CS-4, housenice čínská, Cordyceps sinensis, 100% čistý extrakt - 500mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
 
O Cordycepsu

Cordyceps sinensis (Dongchonxiacao, housenice čínská, Caterpillar mushroom, Ophiocordyceps sinensis) patří do rodu cordyceps, kam se řadí i Cordyceps militaris, Cordyceps liangshamensis, Cordyceps gunnii aj. (je objeveno téměř 700 druhů), jedná se o vřeckovýtrusnou jedlou parazitickou houbu. Její spory se uchytí na površích larev hmyzu a následně vyplní celou schránku svým sklerociem, ze kterého pak vyroste zralá houba. Cordyceps roste v nadmořských výškách nad cca 3500 metrů, a to hlavně v horách Tibetu, v čínských provinciích Sichuan, Yunnan atd. Houba se sbírá v období od dubna do srpna. Ve volné přírodě je však již málo k nalezení.  Dle všeho během 25 posledních let poklesl výskyt o 90 %, což samozřejmě zvýšilo její hodnotu na trhu, a proto se tato houba pěstuje i uměle. Poptávka po Cordycepsu je dána hlavně jeho účinky na lidské zdraví. Sílu Cordycepsu po tisíce let využívá tradiční čínská a tibetská medicína. Existují příběhy, které popisují, jak pasáci yaků vypozorovali na zvířatech změnu, pokud spásali Cordyceps. Zvířata byla vitálnější, silnější, zdravější i potentnější. Psané záznamy pak můžeme vystopovat až do roku 620 n. l. Západnímu světu je Cordyceps znám až od roku 1726, kdy byl představen na mykologické konferenci v Paříži. Tehdy ale západní svět neměl o účincích Cordycepsu ponětí. To se však změnilo, byť mnohem později, i díky tomu, že v roce 1964 byl Cordyceps oficiálně zapsán mezi rostlinná léčiva do čínské farmakologie.

Objednací číslo: BL-2065
Výrobce: Myco Medica
Kategorie: Medicinální houby
Dostupnost: ihned k odeslání
Hmotnost: 90tbl.
Množství: 90 ks
Typ produktu: doplňky stravy

Související produkty