Calc Fluor Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Calc Fluor - elasticita a zdraví měkkých i tvrdých tkání

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3390
350 Kč
Calc Fluor Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
calc fluor 15
Novinka

CALC FLUOR Biomineral D6® tkáňová sůl zlatá

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl CALC FLUOR  (fluorid vápenatý) získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

CALC FLUOR (calcium fluoratum), česky fluorid vápenatý, je iontová sloučenina vápníku a fluoru. V lidském těle je součástí měkých i tvrdých tkání, například zubní skloviny, kůže, kostí, kloubů, cévních stěn, šlach a vazů. Nedostatek této minerální soli se obvykle projevuje následujícími příznaky: popraskaná, nepružná pokožka a předčasná tvorba vrásek, praskání kloubů při vstávání a pohybu, křehkost kostí, osteoporóza, skolióza, artróza, vápenatění cév, zvýšená kazivost zubů, špatný růst zubů u malých dětí, obnažené krčky, roztřepené konečky vlasů, měkké a lámavé nehty. 

Dostatečné množství vápníku v těle je nezbytné pro udržení normálního stavu kostí a zubů, pro normální růst a vývin kostí u dětí, podílí se na procesu dělení a specializace buněk, přispívá k normální srážlivosti krve, k normální činnosti svalů, k normální funkci nervových přenosů a trávicích enzymů a k normálnímu energetickému metabolismu. Napomáhá také lepší elasticitě všech měkkých tkání, například tedy i pružnosti kůže. Fluor přispívá k zachování mineralizace zubů. 

Pastilky Biomineral D6® se rozpouštějí a vstřebávají přímo v ústní dutině. Jsou přirozenou součástí organismu a proto je mohou bez obav užívat děti, těhotné i kojící ženy. Mají příjemnou, sladkou chuť. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,0005 mg, Fluorid vápenatý (účinná látka), CALCIUM FLUORATUM, CaF2
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 2 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Před užitím je vhodné vypláchnout ústní dutinu čistou vodou.  Pastilku nechte rozpustit v ústech, poté 10 min nejezte, nepijte. Můžete také rozpustit v malém množství čisté vody. K úplnému doplnění chybějícího minerálu doporučujeme užívat po dobu 6 měsíců. 

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl