Kali Phos Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Kali Phos - pevné nervy, duševní výkon, bystrá mysl

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3395
350 Kč
Kali Phos Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
7482 kali phos tkanove soli
Novinka

Kali Phos Biomineral D6® tkáňová sůl červená

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl KALI PHOS (kalium phosphoricum, hydrogenfosforečnan draselný) získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

Minerální sůl KALI PHOS obsahuje draslík a fosfor v podobě sloučeniny hydrogenfosforečnan draselný (kalium phosphoricum), jejíž nedostatek se nepříznivě projeví na našem duševním stavu a psychickém výkonu. Mezi časté příznaky patří: neschopnost koncentrace, sklíčenost, nízký duševní výkon, "roztříštěnost" myšlenek či neschopnost se zorganizovat, potíže s pamětí. Duševní práce se nám jeví jako nepřiměřeně složitá, pozorujeme poruchy paměti a intelektuální vyčerpanost.

Samotný draslík je pro tělo životně důležitý. Podílí se na správném fungování veškerých buněk a tkání, je nezbytný pro mezibuněčnou výměnu a funkci enzymů, pomáhá tělu zbavovat se škodlivin, zajišťuje správnou činnost nervové soustavy, má významný vliv na fungování kardiovaskulárního systému a v neposlední řadě umožňuje přeměnu krevního cukru na glykogen (zásobní polysacharid), který se ukládá ve svalech a v játrech. Mezi nepříjemné příznaky nedostatku draslíku patří například hučení v uších, bezdůvodné rozbušení srdce, vysoký krevní tlak, nevolnost, slabost svalů a svalové křeče, nespavost, únava a ospalost, potíže s koncentrací a pamětí, otoky, hypoglykemie, mravenčení nebo brnění v rukách a nohách. Draslík je vhodné doplňovat v období rekonvalescence a po prožití traumatických nebo stresujících událostí. Dále po častém zvracení, dlouhotrvajících průjmech, při redukčních dietách, nemocech trávicích orgánů, nadměrném pocení a obecně řečeno při jakékoli větší ztrátě tekutin. Draslík totiž společně se sodíkem, hořčíkem a vápníkem udržuje rovnováhu vody v organismu. Příjem draslíku bychom proto měli navýšit v horkých letních dnech. 

Fosfor je pak zásadní pro správnou látkovou výměnu (přeměna cukrů, tuků a bílkovin). Úzce spolupracuje s vápníkem, společně jsou rozhodující pro stavbu kostí a zubů (v nich je uloženo až 80% našich zásob fosforu). Nedostatek fosforu poznáme nejčastěji podle bolavých a ztuhlých kloubů. 

Přípravek je nutno užívat pravidelně po dobu několika týdnů (1 pastilku 3 x denně), protože k doplnění potřebné hladiny minerálů dochází postupně. 

Pastilky Biomineral D6® se rozpouštějí a vstřebávají přímo v ústní dutině. Jsou přirozenou součástí organismu a proto je mohou bez obav užívat děti, těhotné i kojící ženy. Mají příjemnou, sladkou chuť. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,5 mg, Hydrogenfosforečnan draselný (účinná látka), Kalium phosphoricum, K2HPO4
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 2 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min (při akutním nedostatku minerálů). Nechte rozpustit v ústech, poté 15 min nejíst, nepít. Dětem můžete rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl