Ženšen pravý TaiwanTCM Liang 50g

Neohodnoceno
Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 622
829 Kč
Ženšen pravý TaiwanTCM Liang 50g
Neohodnoceno

Znak liang (良) znamená "dobrý, úctyhodný" a tradičně se jím označuje kvalitní 6-letý ženšen bez zvláštních požadavků na specifický tvar kořene. (Tj. u něhož se nepožaduje aby co nejvíce tvarem připomínal lidskou postavu). Ženšen TaiwanTCM Liang se vyznačuje vysokým obsahem a správným poměrem účinných látek (ginsenosidů a jiných). Jen správný poměr účinných látek zaručuje optimální vyvážení protichůdných účinků ginsenosidů a jejich optimální adaptogenní efekt.

Způsob užívání: Při dlouhodobém dávkování lze doporučit dávku zhruba 2g mladého ženšenu Taiwan TCM denně (zhruba ½ plátku až 3 plátky ženšenu Taiwan TCM Liang), je ale nutné si uvědomit, že i tato dávka patří pořád k dávkám nízkým. Projeví se především v dlouhodobém časovém horizontu. Ženšen pravý Taiwan TCM LIANG se obvykle užívá dlouhodobě po dobu 1 až 3 měsíců.

V České republice je stanovena maximální doporučená denní dávka na 2 gramy.

Příprava: Ženšen TaiwanTCM Liang se obvykle připravuje povařením a vylouhováním ve vhodném množství vody. K dostatečnému vylouhování dochází po několikaminutovém varu a asi půlhodinovém následném louhování. Vylouhovaný kořen ženšenu je pak vhodné sníst (má nahořklou kořenovou chuť), protože určité malé množství účinných látek vylouhovat nelze a uvolní se až v trávící soustavě.

Balení: 50g

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné (bylinkové) čaje
Hmotnost: 50g