Calc Phos Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Calc Phos - kosti, zuby

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3388
350 Kč
Calc Phos Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
calc phos 0
Novinka

Calc Phos Biomineral D6® tkáňová sůl královská modrá

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl CALC PHOS (hydrogenfosforečnan vápenatý) získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

Minerální sůl CALC PHOS obsahuje vápník (calcium) a fosfor ve formě anorganické sloučeniny (hydrogenfosforečnan vápenatý) obsažené v našich buňkách. Při nedostatku této minerální soli v tkáních může docházet k rozvoji nepříjemných zdravotních příznaků, například: pomalé hojení zlomenin, řídnutí kostí, osteoporóza, studené končetiny, třes, svalové napětí, celková ztuhlost, lámavé nehty, drolivé zuby, bílé skvrny na nehtech a zubech, citlivost na změny počasí a rychlá vyčerpanost po fyzické či psychické námaze. 

Samotný vápník je životně důležitý minerál, který podporuje rychlejší hojení zlomenin, je nezbytnou součástí zubní skloviny a posiluje zdraví zubů. Je prevencí osteoporózy (řídnutí kostí). Doporučuje se také při lámavých nehtech. 

Schüsslerovy minerální soli jsou snadno vstřebatelné, ke vstřebávání dochází už v ústní dutině (na rozdíl od minerálů získaných ze stravy a jiných potravinových doplňků). Chybějící hladinu minerálů ovšem doplňují postupně a je potřeba užívat je alespoň po dobu 2-3 týdnů. Mají příjemnou, sladkou chuť bez přidaného cukru. Jsou vhodné pro děti, těhotné i kojící ženy. Jedná se o cucací pastilky, které chutnají jako bonbóny a zároveň posilují zubní sklovinu. Užíváme obvykle 1-2 pastilky 3x denně, necháme rozpustit v ústech. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,5 mg, Hydrogenfosforečnan vápenatý (účinná látka), Calcium phosphoricum, CaHPO4 · 2 H2O
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 2-3 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Nechte rozpustit v ústech, poté 15 minut nejíst, nepít. Dětem můžete rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl