Ferr Phos Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Ferr Phos - první pomoc při zánětu, imunita, únava

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3391
350 Kč
Ferr Phos Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
ferr phos 9
Novinka

FERR PHOS Biomineral D6® tkáňová sůl magenta

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl (fosforečnan železitý) získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

Minerální sůl FERR PHOS obsahuje železo a fosfor ve formě fosforečnanu železitého. Nedostatek této minerální soli v buňkách se obvykle projevuje těmito příznaky: chudokrevnost, únava, vyčerpání, stavy bez energie, zadýchávání se, náhlá slabost, pocity na omdlení, oslabená imunita, častá nemocnost, snížená schopnost koncentrace, náhlé bolesti hlavy, srdeční arytmie, bezdůvodné rozbušení srdce, potíže s trávením, přecitlivělost na sluneční svit a zatmění v očích, když prudce vstanete, velká žízeň a chuť na čistou vodu, bolestivost svalů i po menší námaze, sklony k zánětům (např. průdušek, mandlí, očí nebo močových cest) a k vysokým teplotám, u žen bolestivá a silná menstruace, kruhy pod očima v odstínu magentové (červeno-fialové). 

Samotné železo je nezbytnou součástí červeného krevního barviva hemoglobinu, v němž působí jako přenašeč kyslíku. Když v tkáni vznikne zánět, její spotřeba kyslíku se zvyšuje. Železo dodané včas přímo do tkáně může proto výrazně posílit tělo v boji proti zánětu. Při dlouhodobém užívání pomáhá železo posilovat oslabenou imunitu a snižovat nemocnost, je vhodné pro školkové a školní děti, pro seniory, nastávající a kojící maminky, pro lidi s únavovým syndromem a nízkým tlakem. Fosfor je pak důležitý pro správnou látkovou výměnu (přeměna cukrů, tuků a bílkovin). Úzce spolupracuje s vápníkem, společně jsou rozhodující pro stavbu kostí a zubů (v nich je uloženo až 80% našich zásob fosforu). Nedostatek fosforu poznáme nejčastěji podle bolavých a ztuhlých kloubů. 

Sůl FERR PHOS je vhodné nasadit vždy, když máme podezření na nedostatek železa v krvi. Důvodem může být například rekonvalescence po operaci, vážnější průběh nemoci, oslabená imunita, silná menstruace, stres, dlouhodobě nevhodný jídelníček, v němž chybí potraviny bohaté na železo, těhotenství či kojení. Při chudokrevnosti (nedostatku železa v krvi) je nutno užívat přípravek pravidelně po dobu několika týdnů (1 pastilku 2-3 x denně), protože k doplnění potřebné hladiny minerálů dochází postupně. 

Pastilky Biomineral D6® mohou bez obav užívat děti, těhotné i kojící ženy, protože obsažené minerální soli jsou přirozenou součástí organismu. Mají příjemnou, sladkou chuť. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,5 mg, Difosforečnan železitý (účinná látka), Ferrum phosphoricum, FePO4 · 4 H2O
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 2-3 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Nechte rozpustit v ústech, před a po užití 15 min nejíst a nepít. Dětem můžete rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl