Dr. Popov Lnicová mast 50ml

Neohodnoceno
Značka: Dr. Popov
Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 857
105 Kč
Dr. Popov Lnicová mast 50ml
Neohodnoceno
Značka: Dr. Popov

Lnicová mast je tradiční bylinná mast s obsahem pěti bylin, které pečují o problematickou pleť se sklonem k akné. Mast má výborné zklidňující, čisticí a regenerační účinky. Je vhodná k promaštění pokožky postižené suchým ekzémem a plísní a můžete ji využít i v některých případech lupénky či svrabu. Mast příznivě působí na pokožku v okolí bércových vředů, hemeroidů a varixů. Lnicová mast neobsahuje konzervanty ani umělá barviva. 

Síla bylin v tradičním masťovém základu

Bylinným základem masti je lnice obecná (Linaria Vulgaris), známá též jako lnice květel, která obsahuje flavonové glykosidy a řadu organických kyselin: kyselinu mravenčí, linarovou, octovou, antirinovou, oxyglutanovou a askorbovou. K dalším účinným látkám lnice patří třísloviny, fytosteroly, minerální látky a pektiny. V masti je užito více bylin, které díky své vyvážené kombinaci doplňují a posilují účinek lnice: čubet benedikt, tymián, ořešák a lopuch. Masťový základ kostivalové masti tvoří neškvařené čištěné vepřové sádlo. Svým složením blízce připomíná lidský tuk, takže se výborně vstřebává do pokožky, a zároveň je kvalitním nosičem léčivých látek obsažených v bylinách. Navíc na něj nejsou známé žádné alergie, a proto se hodí i k péči o citlivou pokožku. V masti je navíc obsažen i pravý včelí vosk, který má výborné ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje výslednou kvalitu masti. 

Hlavní vlastnosti:

  • tradiční bylinná mast k péči o problematickou pokožku
  • uklidňuje, čistí a regeneruje pleť
  • neobsahuje konzervanty ani umělá barviva

 

Složení

Vepřové sádlo, včelí vosk, lnice obecná, čubet benedikt, tymián obecný, ořešák, lopuch, parfém (směs přírodních silic).

Použití

Před použitím masti se doporučuje postiženou partii omýt vodou bez mýdla a dobře vysušit. Mast se nanáší lokálně v tenké vrstvě 2–3x denně (nebo dle aktuální potřeby), jemnou masáží ji vtírejte 2 až 3 minuty do pokožky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krémy, masti, balzámy, gely
Objem: 50 ml