Mag Phos Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Mag Phos - spánek, nervový systém, svalové křeče

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3398
350 Kč
Mag Phos Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
mag phos 20
Novinka

MAG PHOS Biomineral D6® tkáňová sůl žlutá

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl MAG PHOS (hydrogenfosforečnan hořečnatý, magnesium phosphoricum), získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

Hořečnatá sůl MAG PHOS, magnesium phosphoricum, obsahuje hořčík a fosfor. Její nedostatek v těle se obvykle projevuje těmito příznaky: podrážděné nervy, strach ze zkoušek a náročných pracovních úkolů, problémy s usínáním, nespavost (před spaním se nám dlouho nedaří zklidnit mysl), křečovité bolesti vnitřních orgánů, které se zhoršují chladem a zlepšují teplem, migrény. 

Hořčík je pro tělo životně důležitý, protože se účastní mnoha enzymatických procesů. Uvolňuje svaly a nervy, zklidňuje křeče hladké svaloviny, pomáhá při duševním i tělesném napětí a je vhodný při podráždění nervů, nespavosti a neuróze. Zmírňuje bolesti hlavy a snižuje četnost migrén, pomáhá při křečích (křečovitý kašel, astma, menstruační bolesti, koliky, bolestivá plynatost). Působí proti stresu, usnadňuje usínání a umožňuje zdravý, posilující spánek. Tlumí revmatické bolesti, pomáhá při třesu končetin. Dále pozitivně ovlivňuje činnost srdce a srážlivost krve, snižuje množství cholesterolu a harmonizuje tlak. Posílením a zároveň zklidněním celého organismu také zmírňuje projevy alergie. 

Fosfor je pak důležitý pro správnou látkovou výměnu (přeměna cukrů, tuků a bílkovin). Úzce spolupracuje s vápníkem, společně jsou rozhodující pro stavbu kostí a zubů (v nich je uloženo až 80% našich zásob fosforu). Nedostatek fosforu poznáme nejčastěji podle bolavých a ztuhlých kloubů. 

Přípravek je nutno užívat pravidelně po dobu několika týdnů (1 pastilku 3 x denně), protože k doplnění potřebné hladiny minerálů dochází postupně. MAG PHOS působí hlavně v dlouhodobém hledisku, ale při potížích s usínáním nebo akutních křečích lze použít i pro rychlé uvolnění a uklidnění: 10 pastilek rozpustíme v převařené teplé vodě a pomalu vypijeme. 

Pastilky Biomineral D6® se rozpouštějí a vstřebávají přímo v ústní dutině. Jsou přirozenou součástí organismu a proto je mohou bez obav užívat děti, těhotné i kojící ženy. Mají příjemnou, sladkou chuť. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,5 mg, Hydrogenfosforečnan hořečnatý (účinná látka), Magnesium phosphoricum, MgHPO4 · 3 H2O
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 3 x denně. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Nechte rozpustit v ústech, poté 15 minut nejíst, nepít. Dětem můžete rozdrtit v hmoždíři a rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl