Nat Mur Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Nat Mur - hospodaření těla s vodou

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3397
350 Kč
Nat Mur Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno

NAT MUR Biomineral D6® tkáňová sůl fialová 

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují minerální sůl NAT MUR (chlorid sodný, natrium muriaticum), získanou triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

NAT MUR (natrium muriaticum, dříve chloratum) neboli chlorid sodný je sloučeninou sodíku a chlóru, která podporuje rovnováhu všech tekutin v těle. Upravuje osmotický tlak, podporuje obnovu buněk a celkově reguluje hospodaření těla s vodou. Ovlivňuje například proces pocení a s ním související termoregulaci. Jeho nedostatek se může projevovat žízní, slabostí, únavou, křečemi ve svalech či pocitem na omdlení. V létě je při nedostatku sodíku vyšší riziko úpalu a úžehu. K úbytku chloridu sodného dochází nejčastěji při průjmech, špatné funkci ledvin, při horečkách nebo vysoké fyzické zátěži či sportovním výkonu. 

Pastilky Biomineral D6® se rozpouštějí a vstřebávají přímo v ústní dutině. Jsou přirozenou součástí organismu a proto je mohou bez obav užívat děti, těhotné i kojící ženy. Mají příjemnou, sladkou chuť. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,0005 mg, Chlorid sodný (účinná látka), Natrium muriaticum (chloratum), NaCl
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1 pastilku 2 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Nechte rozpustit v ústech, poté 15 minut nejíst, nepít. Dětem můžete rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl