Silicea Biomineral D6 180 pastilek

Neohodnoceno

Schüsslerova minerální sůl Silicea - vlasy, nehty, pokožka

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 3392
350 Kč
Silicea Biomineral D6 180 pastilek
Neohodnoceno
silicea 16
Novinka

Silicea Biomineral D6® tkáňová sůl modrá

Tyto pastilky rozpustné v ústech obsahují kyselinu křemičitou neboli křemík (silicea) získaný triturací podle Dr. Schűsslera.

Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler byl úspěšný německý lékař a homeopat 2. poloviny 19. století. Během své praxe zjistil, že aby naše tělo bylo zdravé, musí každá jeho buňka obsahovat správné množství minerálních anorganických solí. V buňkách je přítomno 12 základních druhů anorganických sloučenin, které tvoří až jednu dvacetinu naší hmotnosti. Pokud nám některá z nich chybí, naruší se správná funkce buněk. Organismus pak není správně mineralizován a dostavují se zdravotní potíže.  

Schüsslerovy soli obsahují vždy samotnou minerální sůl v nízké potenci D3 - D12, která se krásně vstřebává v ústní dutině, zatímco při průchodu trávicím systémem se minerály vstřebávají obtížněji. Tkáňové soli obsahují také homeopatickou informaci, která nemocné buňce pomáhá vytvořit prostředí, v němž se minerál do ní optimálně vstřebá. Mezi homeopatika však tkáňové soli nepatří, protože vycházejí z pravidla o deficitu (doplnění toho, co nám podle příznaků chybí), nikoli z pravidla o podobnosti (léčba podobného podobným).

12 Schüsslerových solí, známých též jako buněčné, minerální či tkáňové soli, doplňují chybějící minerály přímo do buněk a tkání. 

V tomto případě se jedná sloučeninu oxid křemičitý, která je obsažena ve všech našich buňkách. Její nedostatek poznáme především podle nehezky vypadajících nehtů, vlasů a pokožky, ale také podle křehkosti a zvýšené kazivosti zubů nebo neklidného spánku. Častými příznaky nedostatku oxidu křemičitého (a obecně kyseliny křemičité) v těle jsou: lámavé či deformované nehty (bílé skvrnky) a zarůstání nehtů, vypadávání vlasů, roztřepené konečky, suché a lámavé vlasy, svědění kůže, zavřené póry, akné, předčasně zestárlá, vrásčitá a přitom lesklá pleť (hlavně na čele a špičce nosu, lesk či pocit mastnoty nejde "setřít"), kůže je nepružná, ochablá, tenká či vysušená. 

Kyselina křemičitá v těle zvyšuje počet fagocytů (tj. buněk pohlcujících a ničících cizorodé "vetřelce" v krvi a lymfě) a může proto napomáhat vylučování cizích těles z těla. Nedoporučuje se proto při zubních implantátech, kloubních náhradách, kardiostimulátoru a podobně. 

Schüsslerovy minerální soli jsou snadno vstřebatelné, ke vstřebávání dochází už v ústní dutině (na rozdíl od minerálů získaných ze stravy a jiných potravinových doplňků). Chybějící hladinu minerálů ovšem doplňují postupně a je potřeba užívat je alespoň po dobu 2-3 týdnů. Mají příjemnou, sladkou chuť bez přidaného cukru. Jsou vhodné pro děti, těhotné i kojící ženy. Jedná se o cucací pastilky, které chutnají jako bonbóny a zárove%n posilují zubní sklovinu. Užíváme obvykle 1-2 pastilky 3x denně, necháme rozpustit v ústech. 

Složení (1 pastilka):

  • 0,0005 mg, Oxid křemičitý (účinná látka), Silicea, SiO2 · 2 H2O
  • 98,4 %, rostlinné polyoly (nosič)
  • 1,5 %, rostlinný stearan hořečnatý

Dávkování: Dlouhodobě užívejte 1-2 pastilky 2-3 x denně. Akutně užívejte 1 pastilku každé 2 hodiny. V případě potřeby je možné  dávku zvýšit až na 1 pastilku každých 15 min. Nechte rozpustit v ústech, poté 15 minut nejíst, nepít. Dětem můžete rozpustit v malém množství vody.

Upozornění: Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Výrobce: Biomineral s.r.o., Slovenská republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Schüsslerovy soli
Množství: 180tbl