Dr. Popov Vláknina Psyllium 100g

Neohodnoceno
Značka: Dr. Popov

Obrázek je pouze ilustrační, změna obalu.

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 762
95 Kč
Dr. Popov Vláknina Psyllium 100g
Neohodnoceno
Značka: Dr. Popov
Psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického. V trávicím traktu nabobtná, až 40x zvětší svůj objem a pohlcuje nadbytečnou tekutinu.

Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. Z rostliny se využívá hlavně osemení, tedy vyčištěné obaly semen, protože jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. V trávicím traktu psyllium Dr. Popov zvětšuje až 40krát svůj objem, pohlcuje nadbytečnou tekutinu a zvětšuje objem stolice. Podporuje normální funkci střevního traktu a správnou hladinu cholesterolu v krvi.  Je přirozeně bezlepkové. Psyllium je bez příchuti a je vhodné i pro diabetiky.

Hlavní benefity:

  • psyllium změkčuje stolici a zvětšuje její objem, čímž napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování
  • psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu
  • v trávicím traktu zvětší až 40x svůj objem, čehož se využívá při hubnutí

Užívání:

Nejvhodnější je užívání nalačno nejméně 1/2 – 1 hodinu před jídlem a s odstupem 2 – 3 hodiny při případném podání léků. 1 až 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) vlákniny Psyllium Dr. Popova rozmícháme ráno, popř. i večer v 250 ml vody. Můžeme ochutit. Důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod.).

Maximální denní dávky:

  • dospělý člověk – 5 čajových lžiček*
  • těhotné ženy – 1 čajová lžička*
  • kojící matky – 1,5 čajové lžičky*
  • malé děti od 6 let – 1 čajová lžička*, dbát na dostatečné zapíjení

*1 čajová lžička = cca 2,5 g

Nelze užívat při náhlých (akutních) břišních příhodách – střevní neprůchodnosti, zánětu slepého střeva, zánětu pobřišnice, uskřinutí kýly, zánětu slinivky břišní.

Složení

Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semen jitrocele indického)

Upozornění

Psyllicol® je doplňkem stravy. Je bez barviv a konzervantů. Neobsahuje lepek. Nepřekračujte doporučenou denní dávku vlákniny psyllium. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti do 6 let.