Ženšen pravý Taiwan TCM mladý 50g

Neohodnoceno

Ženšen pravý Taiwan TCM mladý příznivě ovlivňuje fyzické i psychické zdraví. Povzbuzuje organismus a zvyšuje vitalitu.

Dostupnost Ihned k odeslání (>5 ks)
Kód: 751
429 Kč
Ženšen pravý Taiwan TCM mladý 50g
Neohodnoceno

Kvalitní mladý kořen ženšenu pravého.

Ženšen má příznivý vliv na duševní a fyzickou výkonnost, koncentraci, přirozenou obranyschopnost a vitalitu.

Výhodou mladého ženšenu není zdaleka jenom nižší cena. Mladý ženšen má mnohé další výhody, pro které je někdy upřednostňován před ženšenem starším. "Baby ženšen" je jemnější než ženšen starý, má v poměru vyšší obsah bílkovin a nižší obsah nestravitelných složek. Je proto zvláště vhodný jako přísada do ženšenových pokrmů. Ve věku asi 3 let, kdy se sbírá, už též podle některých studií obsahuje téměř stejné množství ginsenosidů jako dospělý ženšen. Mladý ženšen v patřičném dávkování je účinnou alternativou se všemi účinky typickými pro dospělou rostlinu.

Způsob užívání: Při dlouhodobém dávkování lze doporučit dávku zhruba 2g mladého ženšenu Taiwan TCM denně (zhruba ½ plátku až 3 plátky ženšenu Taiwan TCM Liang), je ale nutné si uvědomit, že i tato dávka patří pořád k dávkám nízkým. Projeví se především v dlouhodobém časovém horizontu. Ženšen pravý Taiwan TCM LIANG se obvykle užívá dlouhodobě po dobu 1 až 3 měsíců.

V České republice je stanovena maximální doporučená denní dávka na 2 gramy.

Příprava: Ženšen TaiwanTCM Liang se obvykle připravuje povařením a vylouhováním ve vhodném množství vody. K dostatečnému vylouhování dochází po několikaminutovém varu a asi půlhodinovém následném louhování. Vylouhovaný kořen ženšenu je pak vhodné sníst (má nahořklou kořenovou chuť), protože určité malé množství účinných látek vylouhovat nelze a uvolní se až v trávící soustavě.

Balení: 50g

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné (bylinkové) čaje
Hmotnost: 50g